Prvního ze čtveřice řidičů přistihli při řízení pod drogami v pondělí 6. ledna v půl druhé odpoledne pacovští policisté na silnici druhé třídy v Košeticích ve voze Škoda. „Výsledek testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl pozitivní na marihuanu a amfetamin,“ upřesnila informaci policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Další dva řidiče odhalili pelhřimovští policisté přímo v Pelhřimově. Devětatřicetiletého muže ze Žďárska kontrolovala policejní hlídka krátce před třetí hodinou odpoledne.

„Osobní automobil Peugeot zastavili policisté na ulici Radětínská a také v tomto případě byl test na drogy pozitivní na marihuanu a amfetamin. Dvaatřicetiletého řidiče vozidla Seat zastavili policisté kolem jedenácté hodiny večer na ulici Arch. Janáka. Provedený test na drogy vykázal přítomnost marihuany,“ poukázala na další případy policejní mluvčí.

V úterý 7. ledna hned kolem druhé hodiny ráno na Myslotínské ulici neobstál při kontrole devětatřicetiletý řidiči osobního automobilu Subaru, když při silniční kontrole došlo na test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. „Výsledek byl pozitivní na amfetamin,“ dodala Stanislava Miláčková.

O trestu pro zfetované řidiče bude jasno po výsledcích znaleckých posudků, které napoví, zda se jednalo o přestupek, či rovnou o trestný čin.