„Dnes v jednu hodinu v noci jsme získali poznatky k tomu, že došlo k vloupání do prodejny smíšeného zboží v obci Bobrová," uvedla ve čtvrtek policistka Monika Pátková. Na místo byla poslána hlídka novoměstského obvodního oddělení. „Při příjezdu k prodejně si policisté všimli muže, který vyběhl z objektu a utíkal pryč. Okamžitě ho začali pronásledovat a nedaleko prodejny ho také zadrželi," dodala Pátková. Následně zjistili, že se jedná o šestapadesátiletého muže z Karvinska. Zadrženého převezli na služebnu.

Do místa vloupání poté vyjel policejní psovod k propátrání okolí a dále kriminalistický technik, který provedl ohledání místa činu a zajistil stopy. Při ohledání policisté zjistili, že pachatel rozlomil zámek vstupních dveří a vnikl do objektu. „Tam poškodil dveře vedoucí do prodejních prostor, kde do přinesených igelitových pytlů naskládal velké množství cigaret v hodnotě dvaceti osmi tisíc korun. Při tom byl ale vyrušen policejní hlídkou, odcizené zboží zanechal na místě a dal se na útěk," popsala událost policistka Pátková. U pytlů s odcizenými cigaretami našli policisté také tašku s nářadím, které pachatel použil k násilnému vniknutí do prodejny.

Zadrženému muži, který se k činu přiznal, ve čtvrtek policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. „Vzhledem k tomu, že muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již několikrát odsouzen, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky," doplnila Pátková..