„V souvislosti s případy bylo sděleno podezření ze spáchání trestné činnosti dvěma mužům, kteří byli již v minulosti soudně trestáni. Muži z Opavska ve věku jednadvacet a dvacet let jsou podezřelí z toho, že se ve čtvrtek 29. srpna ve večerních hodinách společně vloupali do kostelíku v Novém Městě na Moravě, kde odcizili mimo jiné elektrický přímotop, vysavač, ventilátor a prodlužovací kabely. Škoda byla vyčíslena na částku kolem pěti tisíc korun,“ informovala o prvním případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Ilustrační fotografie.
Granát nalezený v Polničce musel pyrotechnik odpálit

Mladší z mužů je podle sdělení policistů navíc podezřelý z vloupání do zaparkovaného vozidla. „K tomuto činu došlo o den později, v pátek 30. srpna v odpoledních hodinách na odstavné ploše u přírodního koupaliště. Po rozbití jednoho z oken z vozidla odcizil batoh s různými věcmi včetně mobilního telefonu a peněženky, ve které měl majitel finanční hotovost, osobní doklady a platební karty. Celková škoda byla vyčíslena na částku kolem osmi tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí.

„Na jednotlivých případech policisté intenzivně pracovali a vyhodnocovali všechny získané poznatky. Výsledky prověřování ukázaly v případě vloupání do kostela na dva podezřelé muže a dále to, že v případu vloupání do vozidla figuruje jeden z těchto mužů,“ dodala Stanislava Miláčková.

Ilustrační foto.
Opilý mladík napadal přítelkyni, skončil na záchytce

Oběma mladíkům už bylo policejním inspektorem sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže ve spolupachatelství. „Dvacetiletému muži navíc sdělil podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ vyjádřil se Stanislav Sochor, vedoucí novoměstského obvodního oddělení.

Zloději se v hledáčku policistů neocitli poprvé, již v minulosti byli za majetkovou trestnou činnost soudně trestáni. „Jednadvacetiletý muž byl v letošním roce odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. Dvacetiletý muž si již odpykal nepodmíněný trest odnětí svobody v délce sedmi měsíců, ze kterého se vrátil v březnu letošního roku,“ potvrdila Stanislava Miláčková.