„Ve čtvrtek 15. srpna kolem páté hodiny večer policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě zastavili nákladní automobil MAN na ulici Nečasova v Novém Městě na Moravě. Provedenou lustrací policisté zjistili, že šestapadesátiletý muž má od května letošního roku platný zákaz řízení na dobu dvaceti měsíců. Policisté mu další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody,“ popsala první případ policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Druhé vozidlo, jehož řidič se následně stal centrem zájmu policistů, zastavila hlídka ve stejný den ve Žďáře nad Sázavou, konkrétně v Povoznické ulici. „Osobní automobil Škoda, řídil dvaadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Na rozdíl od dechové zkoušky byl test na drogy pozitivní, a to na amfetamin a kokain,“ zmínila Stanislava Miláčková.

„Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali. Zda se bude muž zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu určí výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie,“ dodala policejní mluvčí.