"Seniorka zemřela po úderu do hlavy a rdoušení. Vražda měla loupežný motiv, zisk pachatelů byl ale mizivý, řekl kriminalista Antonín Hrdlička.

Vyšetřování ukázalo že muži ve věku 24, 25 a 26 let pocházejí z Prostějovska a pracovali jako parta montérů plastových oken. Při jejich instalaci se klientů dotazovali, zda neví o někom z okolí, kdo má peníze a měl by také zájem o nová okna.

Získávali takto tipy nikoli na nové zakázky, ale na loupežná přepadení. Vybírali si především osamoceně žijící seniory na jihu Moravy, Vysočině a také v Olomouckém kraji. "Loupež v Němčicích jim ale nevyšla. Byl to špatný tip a navíc se přepadení zvrhlo v napadení," uvedl Hrdlička. Seniorka totiž neměla doma úspory. Při návštěvě lupičů se strhla potyčka, která skončila jejím zavražděním. Trojice je ve vazbě. Mužům hrozí výjimečný trest, tedy až 25 let vězení.

Předloni se stalo na jižní Moravě celkem 15 vražd a pokusů o ně. Z těchto skutků nebyly objasněny dva: vražda seniorky v Němčicích a usmrcení nalezeného novorozence v Brně. Na objasňování této kauzy kriminalisté stále pracují.

Z loňských 16 vražd, které se v regionu staly, je neobjasněná jediná. Jde o případ zastřeleného bývalého policisty v Brně-Žebětíně.