„Podle prvotního zjištění existovalo důvodné podezření, že by se mohlo jednat o migranty, proto byly na místo vyslány další policejní hlídky. Dalším šetřením na místě policisté zjistili, že všech patnáct osob je syrské národnosti, kdy žádná z těchto osob u sebe neměla cestovní doklady a platné povolení k pobytu na území České republiky či Evropské unie,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Proto si je všechny převzali policisté cizinecké policie a převezli je do Jihlavy. Řidiče auta policisté vyzvali, aby předložil řidičský průkaz. Při kontrole zjistili, že je muž na dva roky bez řidičáku a za volantem nemá co dělat.

Řidič osobního auta narazil do zdi rodinného domu.
Řidič kamionu na křižovatce u Košíkova nedal přednost auto narazilo do domu

Pak se šofér podrobil dechové zkoušce, která byla negativní, a také testu na drogy, ten byl pozitivní. „Policisté muže zadrželi a převezli ho k provedení dalších úkonů na žďárské obvodní oddělení. Muž se policistům doznal, že migranty vezl přes Českou republiku za úplatu,“ popsala mluvčí.

Policisté vedou zkrácené přípravné řízení. „Poté, co si muž převzal podezření z trestných činů, byl propuštěn na svobodu, auto mu policie zajistila,“ doplnila Čírtková.