Případ pro kriminalisty začal v březnu letošního roku, kdy od vedoucího pobočky žďárské firmy přijali oznámení o tom, že se jim z provozovny průběžně ztrácejí uskladněné pneumatiky a to jak nové, tak i použité s disky. „Ke krádežím mělo docházet mimo pracovní dobu a nebyly zjištěny žádné známky násilného vniknutí do provozovny. Pachatel průběžně odcizil pneumatiky za více jak 300 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí Monika Pátková.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a případ začali okamžitě prověřovat. „Na základě operativního šetření a vyhodnocení získaných informací se nám podařilo zjistit, že krádeží se dopustil jeden ze zaměstnanců. Jedná se o čtyřiadvacetiletého muže ze Žďárska", uvedl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř.

„Muž se přiznal k tomu, že v průběhu února a března letošního roku za využití klíčů, které měl jako zaměstnanec k dispozici, opakovaně mimo pracovní dobu přijížděl vozidlem do firmy, odkud odvážel uskladněné pneumatiky. Tyto pak prodával dalším osobám a peníze použil pro svoji potřebu," dodal Radek Uhlíř. Kriminalistům se část odcizených věcí podařilo zajistit.