Svědek řekl, že se s Pekárem seznámil loni v brněnské věznici. Pekár mu tvrdil, že byl zadržen kvůli vraždě komplice, ale že na něj policie nic nemá.

Pak se však prý muž dočetl o vraždě matky čtyř dětí a okolnostech vyšetřování a na Pekára uhodil. Podle něj Pekár nezapíral, popsal, jak ženu zavraždil, jak ji naložil do auta a vyhodil v lese. Chlubil se, že už hodinu a půl po vraždě se procházel po náměstí se svou přítelkyní a jejím dítětem v kočárku a že jeho příbuzní policii sdělili, že v době vraždy byl u nich, i když to nebyla pravda.

„Hovořili jsme o tom i na dalších vycházkách a on mi doplňoval detaily," řekl soudcům svědek přivezený z věznice. „Dlouho jsem zvažoval, co mám dělat, ale pak jsem napsal kriminálce do Jihlavy. Nechtěl jsem, aby mu to prošlo, už proto, že čtyři děti zůstaly bez matky," prohlásil svědek.

Žena z Pardubicka byla zavražděna loni v březnu. Podle obžaloby ji Pekár tloukl a kopal do hlavy, bodal ji nožem a nakonec ji uškrtil rukama a kabelem. Tělo pak naložil do auta a odvezl do lesa u obce Skleného na Žďársku, kde je hodil do příkopu. Padesátiletému muži hrozí 15 až 20 let vězení či doživotní trest. Hlavní líčení bude zřejmě odročeno.