„Docházelo k tomu v koupelně a v obývacím pokoji. Obžalovaný jí osahával prsa, třísla a přirození,“ vyjmenoval mimo jiné státní zástupce Kamil Špelda s tím, že se pohlavní zneužívání odehrávalo minimálně dvakrát do týdne.

Zamykali se

René W. se ke všemu doznal. „Je to všechno pravda. Jen to nebylo tolikrát. Za dva roky k tomu došlo tak šestkrát,“ řekl před soudem obžalovaný. Jak tvrdí, první impuls k tomu dala sama dívka. „Začala s tím ona. Já bych ten první krok nikdy neudělal. Asi čtyřikrát to sama navrhla, ve zbylých dvou případech jsem začal já,“ vypovídal René W.

Podle šestatřicetiletého muže k tomu docházelo i za přítomnosti dalších dvou dětí, jeho mladší dcery a nevlastního syna. „Tak ve dvou případech byli určitě doma. S Terezkou jsme se ale zamykali,“ dodal .

V době, kdy k pohlavnímu zneužívání docházelo, se svojí partnerkou a matkou Terezy podle svých slov moc nevycházel. „Dost často nebyla doma. Chodila se bavit s kamarádkami na diskotéky a domů se někdy vracela i k ránu,“ podotkl obžalovaný. „Vztah jsme ukončili asi před třemi lety,“ doplnil.

Rozsudek, který soudce Jiří Večeřa vynesl, je pravomocný. Jak státní zástupce, tak i obžalovaný se vzdali práva na odvolání.

Šestatřicetiletý muž odešel od Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou s podmínečným trestem. „Obžalovaný se odsuzuje na dva roky odnětí svobody s odkladem na dobu tří let,“ pronesl na konci hlavního líčení rozsudek Jiří Večeřa s tím, že muži bude nařízeno i ochranné ambulantní sexuologické léčení.