Je obviněný z toho, že se v lednu pokusil v jednom z podniků ve Velké Bíteši vypáčit mincovník automatu a vybrat z něj peníze. V dubnu z téhož podniku odnesl mixážní pult za asi pět tisíc korun a v říjnu finanční hotovost a dva kartony cigaret. Začátkem října z kočárkárny domu v Bíteši ukradl dětské kolo a obratem ho prodal. Koncem října se mladík vloupal do dalšího podniku, kde poškodil dveře, pokusil se odcizit mince ze stolního fotbalu a z další místnosti ukradl lahve s alkoholem. Z dalších tří případů je obviněn se spolupachatelem.

„S devatenáctiletým mužem z Brněnska se měli v srpnu vloupat do kancelářské budovy na Bítešsku, kde poškodili dveře, okno a odcizili dárkové balení alkoholu. Na konci srpna z bytového domu odcizili osm litých kol i s pneumatikami. Ve stejné obci začátkem října vnikli do areálu firmy, kde poškodili bezpečnostní kameru, dveře a okno. Z objektu odcizili nářadí a elektroniku,“ vyjmenovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Podezřelého mladíka kriminalisté zadrželi ve Žďáře. „Osmnáctiletý muž byl obviněn ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, spáchaných jak samostatně, tak ve spolupachatelství,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí žďárského oddělení obecné kriminality. Proti devatenáctiletému spolupachateli je taktéž vedeno trestní řízení, nyní se nachází ve fázi dalšího prověřování.

Osmnáctiletý mladík byl už za majetkovou trestnou činnost opakovaně soudně trestaný jako mladistvý, vždy mu byl uložen podmíněný trest. Poslední „podmínku“ dostal v polovině letošního roku. Případ kriminalisté nadále vyšetřují, recidivistovi nyní hrozí nepodmíněný trest. „Za spáchání uvedené trestné činnosti obviněnému osmnáctiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal Radek Uhlíř.