„Ve středu 15. ledna krátce před šestou hodinou večerní přijali policisté integrovaného operačního střediska na tísňovou linku oznámení od muže, který uvedl, že na vlakovém nádraží ve Žďáru nad Sázavou se nachází bomba. Muž řekl, že ji tam umístila jiná osoba,“ popsala začátek případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Na místo byla okamžitě vyslána policejní hlídka, a to včetně policejních kynologů se služebními psy. „Do akce se zapojili také městští strážníci. Prostory nádraží a blízké okolí policisté uzavřeli a evakuovali kolem čtyřiceti osob. Začali neprodleně provádět důkladnou kontrolu, na základě které vyloučili přítomnost výbušného systému,“ pokračovala Stanislava Miláčková.

Ilustrační foto
Muž strašil bombou na nádraží, policisté ho dopadli

Muže podezřelého z volání nakonec policisté zadrželi v blízkosti nádraží. Výtečník vykazoval jasné známky opilosti. „To také potvrdila dechová zkouška. Nadýchal 2,8 promile alkoholu a policisté ho eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ potvrdila policejní mluvčí.

„Na základě shromážděných důkazů žďárští policisté sdělili třiatřicetiletému muži ze Žďárska podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu šíření poplašné zprávy a přečinu křivého obvinění. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala Stanislava Miláčková.

David Hoffinger
Tyran dětí a žen Hoffinger už je ve vězení, mlátil rodinu koštětem