Kriminalisté muže obvinili minulý týden. „Zadrželi ho v úterý 14. února bezprostředně poté, co srazil chodkyni a z místa dopravní nehody ujel," uvedla Dana Čírtková, policejní mluvčí.

Nehoda se stala ve žďárské Santiniho ulici. „Na místě policisté zjistili, že se tam střetlo osobní vozidlo s chodkyní. Řidič auta jel do centra města a narazil do sedmatřicetileté ženy, která přecházela vozovku. Ta utrpěla zranění a musela být převezena do zdravotnického zařízení," informovala Čírtková.

Řidič místo aby se přesvědčil, co se stalo a zraněné ženě pomohl, od nehody ujel. Policisté ho pak zadrželi v ulici Neumannova. „Dále zjistili, že vůz Ford Focus řídil devětatřicetiletý muž, jenž pro ně nebyl neznámý. V předešlých dnech se dopustil opakovaně protiprávního jednání, a policisté ho umístili do policejní cely," doplnila mluvčí policie.

Muž řídil auto opilý, dechové zkoušky na alkohol u něj ukázaly 0,77 až 1,16 promile. Pozitivní byl i test na přítomnost drog – podle něj řidič užil metamfetamin. Když chtěli policisté, aby jim předložil doklady, zjistili ještě, že za volantem nemá co dělat, protože mu řízení zakázal soud. Zákaz platí do srpna 2018.

Hrozby kvůli klíčům

Policisté ho však už několikrát přistihli, jak řídí, navíc pod vlivem alkoholu. V lednu v podnapilém stavu také žádal svou družku, aby mu vydala klíče od auta, a opakovaně jí vyhrožoval, že pokud mu je nedá, tak jí ublíží. „Žena mu v obavě o svůj život klíče vydala, a když jí hrozil znovu, z domu utekla," přiblížila Čírtková. Pak výtečníka policisté přistihli za volantem opilého třeba i v Bystřici, kdy u něj test prokázal i užití metamfetaminu, nebo v Jihlavě.

Kriminalisté muže obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, vydírání, nebezpečného vyhrožování, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ohrožení pod vlivem návykové látky.