„Policisté zjistili, že řidičem je osmadvacetiletý muž, který má rozhodnutím soudu uložený mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Řídit vozidla smí až od roku 2026,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté dále provedli u řidiče dechovou zkoušku. „Při té muži naměřili hodnotu 1,66 promile alkoholu. Také opakované zkoušky byly u něho pozitivní s hodnotami kolem jednoho a půl promile alkoholu v dechu,“ uvedla mluvčí.
Policisté muži na místě zakázali další jízdu. „Tím, že řídil opilý a přes uložený zákaz, se dopustil dvou trestných činů,“ upozornila policistka Kroutilová.

Je čas bledulí. Malá víska Chlébské, ležící na rozhraní Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje už zase přitahuje davy zvědavců ze všech koutů republiky.
V údolí Chlébského potoka už zase kvetou desetitisíce bledulí

Přesto muž ještě ve stejný den usedl opět za volant a policisté ho zastavili před druhou hodinou v noci v Křižanově v ulici Bezručova. Při dechové zkoušce řidiči tentokrát naměřili hodnotu 1,36 promile alkoholu. Obdobné hodnoty ukázaly také opakované zkoušky.

Lékařskému vyšetření se muž odmítl podrobit a dopustil se tak ještě přestupku na úseku dopravy. Trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, ze spáchání kterých je osmadvacetiletý muž podezřelý, policisté dále prověřují.