Místo toho, aby zastavil, šlápl na plyn a z místa nehody ujížděl. Část posádky z oktávie přesedla do auta, které jelo ve směru ujíždějícího cizince.

Ten po několika kilometrech sám zastavil. Mezitím svědci nehody zavolali policii. Při nehodě ani následné honičce nebyl nikdo zraněn.

„Znemožnili mu další jízdu tím, že mu cestu zatarasili autem. Při dechové zkoušce na alkohol nadýchal cizinec 2,25 promile alkoholu v krvi. Podrobil se odběru krve a poté byl převezen na záchytku do Jihlavy,“ informovala o případu pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková.

Hmotné škody byly nakonec vyčísleny na 130 tisíc korun. Na Pelhřimovsku to byl od začátku roku již dvanáctý řidič, který způsobil nehodu pod vlivem alkoholu. Podle mluvčí Hany Kotkové jsou řidiči nepoučitelní a za volant s alkoholem v krvi usedají stále častěji. „Při letošních kontrolách jsme nachytali již 30 řidičů, kteří měli v krvi alkohol. Všichni přišli o řidičský průkaz,“ upozorňuje Kotková.

Lidé s více než jednou promile pak končí před soudem kvůli opilství. Jihlavští policisté o víkendu řešili kuriózní nehodu, kde hlavní roli hrál také alkohol. Čtyřicetiletému muži z Jihlavy došel v sobotu v noci benzin v ulici Brněnská u starého mostu nedaleko zoologické zahrady.

S kolegou se rozhodl, že auto přemístí, přičemž ho ovládali zvenku. „To ale nezvládli a osobní auto Opel Vectra se jim rozjelo a narazilo do zábradlí mostu. Řidič nadýchal 1,88 promile, navíc měl zákaz řízení,“ popsala událost jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Na zábradlí vznikla škoda dva tisíce korun. Nikdo nebyl zraněn.

Další opilec zavinil nehodu v Telči na Jihlavsku. Řidič pegueotu jel v sobotu tak rychle, že na mokré silnici v ulici Slavíčkova dostal smyk a narazil do obrubníku. V krvi měl 1,38 promile alkoholu a způsobil škodu za 60 tisíc korun.

Dalšího řidiče, který zavinil nehodu, načapali policisté na Havlíčkobrodsku. Třebíčští policisté při páteční bezpečnostní akci zaměřené na alkohol odhalili dva opilé řidiče. Od začátku roku zavinili opilci za volantem na celé Vysočině již 58 nehod.