Muž podle svědků vystoupil v ulici Školní ze starého mercedesu béžové, nebo šedožluté barvy s registrační značkou WN… a oslovil školáka v doprovodu spolužačky. „Dívka se však zalekla, chytila hocha za ruku a z místa utekli,“ informovala mluvčí žďárské policie Jana Martincová.

Muži zákona proto prostřednictvím internetu rozeslali do všech škol ve Velkém Meziříčí a jeho okolí dopisy, v nichž apelují na učitele, aby žáky před podobnými lidmi varovali.

Děti do školy doprovázejí rodiče

„Dětem stále říkáme, aby se s nikým cizím nebavily. Nechceme je ovšem nijak vyděsit. Vše jsme jim podali velmi opatrně. Byli bychom neradi, kdyby se do školy bály chodit. Na druhou stranu ale chceme, aby na sebe dávaly pozor,“ řekl včera reportérům Deníku ředitel 3. základní školy ve Velkém Meziříčí, nedaleko níž se případ stal, Petr Blažek.

Jak uvedl, někteří rodiče si pro děti ke škole raději jezdí autem. „Vozí je sem, a poté je tu zase vyzvedávají. Není to ale jen kvůli tomu, co se tady stalo v pátek. Jezdili si pro ně i předtím. Naše škola je totiž poměrně dost vzdálená od centra,“ vysvětlil Petr Blažek.

Před cizími lidmi znovu varovala děti také ředitelka základní školy v ulici Oslavická, do níž osmiletý chlapec, kterého neznámý muž oslovil, dochází. „Rozhlasem jsem jim přečetla e–mail, který nám od policie přišel. V něm mimo jiné stálo, že pokud se něco takového přihodí i jiným dětem, měly by to okamžitě oznámit,“ uvedla ředitelka tamní školy Dagmar Suchá.

Muž onanoval před školačkami

Podobný případ, kterým se v těchto dnech zabývají velkomeziříčští policisté, před pár týdny řešili také jejich jihlavští kolegové. Dvaapadesátiletý muž se na Polensku obnažoval před dvěma nezletilými dívkami.

K jednomu případu došlo na konci září v Polné, kdy pachatel oslovil školačku, která šla domů z vyučování. „Seděl v autě a chtěl po dívce, aby mu vysvětlila cestu do Jihlavy. Během hovoru si pak rozepnul kalhoty a začal onanovat,“ informovala před časem mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová s tím, že k fyzickému kontaktu mezi nimi nedošlo. „Dívenka totiž dostala strach a z místa utekla,“ doplnila.

Policistům se dvaapadesátiletého muže podařilo dopadnout na konci října a byl obviněn ze spáchání trestného činu výtržnictví.