K poničení výlohy došlo před dvěma týdny v Jihlavě. Majiteli vznikla škoda přibližně osm tisíc korun.

"K poničení výlohy došlo ve čtvrtek 9. března na Masarykově náměstí. Pachatel po jedenácté hodině večer poškodil skleněnou výplň o rozměrech 140 krát 220 centimetrů na budově Prioru. Následně přijali policisté trestní oznámení a na místo vyjela okamžitě policejní hlídka. Policisté ihned v lokalitě náměstí a jeho širokého okolí provedli šetření za účelem zjištění podezřelých osob, bez kladného výsledku, místo ohledali a zadokumentovali," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a případ dále prověřují.
"V zájmu probíhajícího prověřování by policisté potřebovali znát totožnost dvou mužů, kteří se na Masarykově náměstí v době poškození výlohy pohybovali. Oba by mohli poskytnout důležité informace směřující k objasnění případu," dodala Kroutilová.

Policisté žádají oba muže, kteří jsou na kamerových záznamech zachyceni, nebo občany, kteří je znají, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Důležité jsou také informace od osob, které poškození skleněné výplně na budově viděly, nebo jakékoli další informace směřující k objasnění případu.