Muž, který je v současné době ve vazební věznici v Brně a je podle svých slov silně věřící, stanul včera před jihlavským soudem. Zpovídal se před ním mimo jiné z rozbití kasy v restauraci McDonald’s na Masarykově náměstí v Jihlavě.

„Stalo se to loni 7. května. Šel jsem tam okolo desáté hodiny večerní s tím, že požádám o hamburger a nezaplatím ho. Jako věřící člověk totiž šířím poselství nekupovat a neprodávat. Mladík po mě chtěl ale peníze předem, a to mě zaskočilo. Dělal jsem proto, jako že je hledám po kapsách. Přiznávám také, že jsem byl v podnapilém stavu,“ vzpomínal včera u soudu Vojtěch B.

Poté ale podle svých slov uslyšel, jak někdo říká, ať mu obsluha hamburger nedává, že stejně nemá peníze. „Naštvalo mě to. Šel jsem proto k dotyčnému, strčil do něj a kopl ho. Nakonec jsem ještě na zem shodil pokladnu,“ doplnil obžalovaný.

Poté, co muži došlo, co provedl, šel se do restaurace omluvit. „Uvědomil jsem si, že jsem klopýtl,“ podotkl.

Zůstává ve vazbě

Vojtěch B. se ve středu u soudu přiznal také k tomu, že vtrhl do domu svých známých.

„Už jsem ležela v posteli, když ke mě do ložnice přišel Vojta. Dostal se k nám poté, co rozbil vstupní dveře. Chtěl mluvit s manželem. Snažila jsem se mu vysvětlit, že tam není. Ale on mě neposlouchal. Vzal moji dvouletou dceru z postýlky a mluvil na ni zřejmě romsky, protože jsem mu vůbec nerozuměla. Pak mi ji dal do náruče a začal mlátit na dveře, kde má muž svoji místnost. Křičel, ať jde za ním, nebo že ho zabije a podpálí to tam. Zavolali jsme proto raději policii. Nebylo to totiž poprvé, co jsme s ním měli konflikt,“ uvedla čtyřiadvacetiletá Petra B. z Jihlavy.

Obžalovaný se včera před soudem zpovídal také z loupeže v jednom z barů v krajském městě. To však popřel. „Peníze jsem si od barmana půjčil, ale neukradl. Navíc jsem mu řekl, že mu je vrátím,“ stál si za svým Vojtěch B.

Hlavní líčení bylo včera odročeno na 12. srpna, kdy budou vyslechnuti další svědci. Muž zůstává i nadále ve vazební věznici v Brně.