V hlavě se muži zrodil plán, jak snadno přijít ke stroji v hodnotě kolem padesáti tisíc korun. Aby si svůj lup odvezl, půjčil si k tomu speciální nakladač a v uplynulých týdnech vyrazil do akce.

Do areálu se dostal poté, co zničil plot, záhy se však v jeho plánu začaly objevovat komplikace.

Zdroj: Policie ČR

„Shrnovač naložil na vlečku a vytvořeným otvorem v plotu se vydal na cestu zpět. Jen, co se dostal mimo areál, zjistil, že odcizená vlečka by asi čtyřicetikilometrovou pouť nevydržela. Především proto, že měla poničené pneumatiky. Stroj uchopil nakladačem a takto nakonec úspěšně absolvoval neobvyklou noční jízdu,“ popsal ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při uskutečněné své výpravy nicméně spoustu věcí podcenil. „Vyšetřující policisté brzy získali záběry z bezpečnostních kamer. Ty je mimo jiné dovedly k majitelům v okolí poměrně neobvyklých strojů. Pak už nebylo problémem z instalovaného sledovacího zařízení zjistit pohyb stroje. Po prvním kontaktu podezřelého s policisty se odcizený stroj nečekaně objevil na původním místě. Při následujícím výslechu muž pochopil, že je zbytečné zapírat. Nyní musí počítat se stíháním za krádež,“ dodal Malášek.

Peníze. Ilustrační snímek.
Drahé ukazování penisu: muže z Tišnovska za to vydírali z Afriky, chtěli tisíce