Muži po dálnici jezdili se třemi jízdními soupravami. Zadrženo bylo šest cizinců, v nákladních vozidlech byla kromě řidiče ještě jedna osoba. „Policisté je zajistili na odpočívadle dálnice D1 na 139 kilometru. Dvě jízdní soupravy policisté zastavili při výjezdu, třetí odjela a zastavili ji následně policisté dálničního oddělení Domašov. Na případu spolupracovali žďárští a jihlavští kriminalisté s policisty dálničních oddělení Velký Beranov a Jihomoravského kraje,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muži putovali na policejní služebnu. „Policisté ohledali místo a prohlédli i nákladní vozy, kde zajistili předměty, které mohou souviset s prováděním trestné činnosti. V rámci prověřování dále zjistili, že shodní pachatelé se předtím dopustili ještě krádeže na odpočívadle na 122 kilometru, kdy na odpočívadle u Kozlova odcizili z auta rezervní kolo a naviják,“ popsala činnost Kroutilová.

Na hřišti Břeclavi (ve žlutých dresech) se fotbalistům FC Žďas Žďár (v bílém) příliš nevedlo. Z jihu Moravy se po prohře 1:3 vraceli s prázdnou.
Ve třetí lize bodovalo jen Nové Město. Obě krajská divizní derby patřila hostům

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou zadržených mužů, jedná se o cizince státu jihovýchodní části Evropy. „Muži ve věku osmadvacet a jednatřicet let byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda. Za trestný čin krádeže lze uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let“ řekl npor. Mgr. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obvinění muži jsou stíháni na svobodě.

U zbývajících čtyř zadržených nebylo prověřováním zjištěno, že by se na spáchání činu podíleli, po provedení nezbytných úkonů byli ze zadržení propuštěni. K případu došlo v úterý 10. srpna kolem třetí hodiny ráno.