Útok se odehrál kolem půl šesté večer v rodinném domě v ulici Zahradní. „Tři muži zazvonili u dveří. Když jim poškozený otevřel, řekli mu, že jsou od policie. Muži se to ale nezdálo a chtěl vidět odznaky. Ty samozřejmě neměli. Když chtěl zavřít, vtrhli násilníci dovnitř a povalili ho na zem. Tam do něj začali kopat. Jeden z nich měl v ruce nějaký předmět, pravděpodobně baseballovou pálku, kterou ho bil,“ popsal napadení kriminalista Pavel Kubiš.

Hledají svědky

Celý incident trval podle policistů jen pár minut. „Poté muži z domu zase odešli. Lidé, kteří se k místu útoku začali sbíhat, se s nimi dokonce míjeli. Násilníci si to namířili z ulice Zahradní k ulici Na Výslunní, kde měli zřejmě vůz. Podle svědků šlo o tmavý zahraniční automobil typu hatchback,“ doplnil Pavel Kubiš.

V době napadení byla v domě i přítelkyně poškozeného. Ženě ale násilníci neublížili. Muž byl po incidentu převezen do nemocnice. Pachatelé mu způsobili zlomeninu nohy, modřiny a odřeniny po celém těle. Poškozený se musel podrobit několika chirurgickým zákrokům.

Motiv útočníků je podle policistů zatím v šetření. „Nějaké verze už máme, ale zatím je prověřujeme. Podle jejich chování a způsobu útoku to ale zřejmě nedělali poprvé,“ dodal Kubiš.

Mužům bylo podle svědků mezi dvaceti a třiceti lety. Jeden z nich měl na sobě červené triko, modré kalhoty a modrou kšiltovku. „Druhý měl zelené tričko a byl ostříhaný dohola,“ uvedl kriminalista s tím, že třetí pachatel měl na hlavě černou kšiltovku a oblečený byl do tmavého trika. Všichni muži byli běloši a mluvili česky.

Policisté prosí další svědky, kteří by mohli ke zmiňovaným násilníkům nebo automobilu poskytnout jakékoli informace, aby se obrátili na tísňovou linku 158 nebo na telefonní čísla kriminální policie: 974282321 nebo 724846690.