Muži vznikla škoda, která byla vyčíslena na zhruba šest tisíc korun. „Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Případ policisté nadále prověřují a po pachateli pátrají. Tomu za takový trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ sdělila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Strážci zákona v souvislosti s tímto případem apelují na návštěvníky nejrůznějších kulturních akcí, zvláště těch vícedenních, spojených se stanováním, aby své cenné věci měli stále pod dohledem. „S sebou si berte jen ty nejdůležitější věci, které jsou nezbytné, a ty mějte stále při sobě. Pachatelé těchto druhů krádeží využijí jakékoli příležitosti, aby vás okradli. Neodradí je ani odcizení věcí ze stanů, kde v tu dobu spí jejich majitel,“ upozornila Stanislava Miláčková.

Zároveň dodala, že zloději využívají toho, že návštěvníci festivalů a dalších akcí požívají alkohol, jsou unavení a méně obezřetní. Navíc málokdy předpokládají, že by byli okradeni zrovna v domě, kdy se ve stanu přímo nacházejí. „Většinu věcí pachatelé následně velmi rychle prodají nebo použijí pro vlastní potřebu, a pravděpodobnost, že se poškozeným odcizený majetek vrátí, je velmi malá,“ dodala policejní mluvčí.