Rozhodl o tom při neveřejném jednání pražský městský soud. Obsah rozhodnutí novinářům sdělila předsedkyně soudního senátu Veronika Čeplová. Podle ní trvá obava, že by se obžalovaný mohl na svobodě skrývat nebo pokračovat v páchání trestné činnosti. Muž tvrdí, že je nevinný.

Pětatřicetiletého obžalovaného přivedla do jednací síně tříčlenná eskorta. Při příchodu pozdravil svého právníka, na dotazy zástupců médií nereagoval. Později na otázku, zda je vinen, odpověděl „ne".

„Ten případ je velice smutný. Policie od počátku porušuje práva mého klienta. Pořizuje a hodnotí důkazy pouze v jeho neprospěch. Podávali jsme stížnosti i návrhy na doplnění dokazování, ale nebylo jim vyhověno. Z mého pohledu policie nemá přímé důkazy," uvedl před vazebním jednáním advokát obžalovaného Michal Stupka. Usiloval dnes o to, aby soud obviněného propustil z vazební věznice. K muži uvedl jen to, že se situací se vypořádává těžce.

Vraždy z roku 2014 měly podle policejních vyšetřovatelů loupežný motiv. Více než rok a půl zůstávaly nevyjasněným případem, než byl podezřelý v listopadu 2015 dopaden a obviněn.

První vražda vyšla najevo předloni 1. února, policie našla zastřeleného řidiče v autě zaparkovaném v Lužické ulici v Praze 2. Další vraždy přibyly v noci z 10. na 11. dubna, dva mrtví taxikáři leželi na polní cestě nedaleko Uhříněvsi. Podle vyšetřovatelů si je pachatel postupně zastavil v centru města a požádal je o odvoz na okraj Prahy.

Jednou z obětí byl také osmapadesátiletý Milan P. z Bratřic na Pelhřimovsku. Jeho tělo bylo nalezeno loni v dubnu v pražské Uhříněvsi. Do Prahy odjížděl za prací a na víkend se vracel za manželkou na Vysočinu, kde koupil a zrekonstruoval rodinný dům. „Milan patřil k oblíbeným lidem v obci," uvedl tehdy starosta Bratřic Zdeněk Zeman.

Datum začátku hlavního líčení zatím soudkyně Čeplová neurčila. Muži, který si ještě nedávno odpykával trest odnětí svobody za jiné skutky a který má problémy se závislostí na drogách, hrozí v případě prokázání viny 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest včetně doživotí.