Za to, že přechovával v domě v Bystřici nad Pernštejnem více než dva tisíce litrů kvasného lihu, aniž by zaplatil spotřební daň, mu soud vyměřil trest odnětí svobody v trvání osmnácti měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku.

Jednačtyřicetiletý muž se až do poslední chvíle před soudem hájil, že je nevinný. Podle svých slov nevěděl, že se jedná o kvasný líh. Kupoval ho prý v domnění, že je to technický líh, který má několikanásobně menší hodnotu než právě kvasný.

„To, že se jedná o technický líh, bylo uvedeno také na faktuře. V žádném případě jsem ho nekupoval za účelem výroby alkoholu. Chtěl jsem ho přidávat k pohonným hmotám, abych ušetřil, a uvažoval jsem i o výrobě nemrznoucí směsi,“ hájil se Marcel P. S.

Muž, který nesplnil podle zákona daňovou povinnost tím, že nepodal řádně daňové přiznání, připravil stát zastoupený celním úřadem ve Žďáře nad Sázavou o pět set padesát tisíc korun.

Tuto částku musí uhradit. Marcel P. S. nakoupil líh asi před třemi lety. Po celou dobu prý netušil, o jaký líh ve skutečnosti jde. „Dva nebo tři roky jsem neměl auto, nic jsem s ním proto nedělal. Netušil jsem, že dělám něco protiprávního,“ ujišťoval muž soud. Vynesený rozsudek není prozatím pravomocný. Státní zástupce i obžalovaný si totiž ponechali lhůtu na možné odvolání.