Osmatřicetiletý výtečník, jenž je obvykle oděný do sportovního oblečení, si vytipuje náhodné kolemjdoucí. Pod různými záminkami pak po nich požaduje drobnou finanční hotovost. „V nahlášených případech se však vždy setkal s odmítavým stanoviskem,“ sdělila žďárská policejní mluvčí Jana Martincová.

Po tomto neúspěchu žebrák od požadavku vždy upustí a z místa kontaktu odchází. Obyvatele města muž již v minulosti obtěžoval například ve žďárském sídlišti Stalingrad, nedávno zase prosil o peníze ženy na Havlíčkově náměstí. Četné stížnosti na chování tohoto muže byly také za strany rodičů – oslovoval totiž nejen dospělé, ale také děti.

„Strážníci žďárské městské policie muže přistihli při přestupku porušující závaznou vyhlášku města. S mužem jednali i republikoví policisté. Ti mu sdělili, že se svým jednáním dopouští přestupku proti občanskému soužití. Proto mu byla také uložena bloková pokuta,“ popsala Jana Martincová.

Zároveň upozornila, že pokud se obyvatelé města s jednáním tohoto muže opět setkají, mají se ihned obrátit na strážce zákona. Dostavit se mohou buď přímo na služebnu, nebo volat na telefonní čísla 156 či 158.