Deník zjistil, že se jedná o Ukrajince, který už nějaký čas v Česku pracovně pobývá.

Policisté však nechtějí být ve věci nijak konkrétní. „Mohu vám říci pouze to, že v současné době probíhá šetření celého případu. Muž už sedí za mřížemi a jedná se o jeho vzetí do vazby,“ řekl reportérům Žďárského deníku brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Sdílnější nebyli ani žďárští kriminalisté. „Nebudeme se k tomu vůbec vyjadřovat,“ řekl vyšetřovatel Pavel Kubiš. Ukrajinci hrozí za trestný čin znásilnění až osm let za mřížemi.

Podle policistů se počty znásilnění ve žďárském okrese rok od roku liší, stejně jako způsob a okolnosti, za kterých k nim dochází. „Někdy řešíme opravdu otřesné věci. Neradi o nich ale poskytujeme jakékoli informace. Snažíme se totiž uchránit oběti těchto zločinů, které si prožily opravdu těžké chvíle a jen pomalu se z nich dostávají,“ vysvětlil vyšetřovatel.

Příkladem je podle něho případ, který se stal na začátku června 2007, kdy dva Slováci a jeden Čech znásilnili na ubytovně ve Velkém Meziříčí šestadvacetiletou dívku.

Podle kriminalistů se ale občas také stává, že si znásilnění ženy vymyslí. „Jako třeba čtyřiadvacetiletá uklízečka, která z tohoto trestného činu před dvěma roky obvinila dva zaměstnance První brněnské strojírny ve Velké Bíteši. Nakonec však vyšlo najevo, že se nic takového nestalo,“ připomněl kriminalista Kubiš.