„Jak státní zástupce, tak i obžalovaný si ponechali lhůtu na odvolání,“ informoval předseda soudu Tomáš Lichovník.

Milan Kapusta před soudem svých činů litoval. Tvrdil, že ženy přepadával, aby splatil svůj dluh. „Opravoval jsem jednomu muži v Novém Městě vůz. Udělal jsem při tom ale chybu a poškodil jsem mu motor. Chtěl po mně škodu uhradit. Říkal, že mu musím zaplatit pětadvacet tisíc korun. Potřebnou částku jsem ale neměl a nevěděl, jak ji sehnat,“ vysvětloval důvod svého jednání devatenáctiletý mladík, který odmítl totožnost „zákazníka“ prozradit.

Podle svých slov nechtěl o peníze žádat otce. „Zrovna jsme byli rozhádaní. Opravdu jsem nevěděl, jak se z té situace dostat. Ten člověk mi den co den dluh připomínal. Pořád mě vydíral. Vyhrožoval mi, že jestli to neuhradím, zmlátí mě. Měl jsem strach,“ dodal.

Chtěla zpět klíče Podle obžaloby přepadl mladík pět starších žen ve Žďáře a jednu v Novém Městě. Všechny loupeže měly stejný scénář. Mladík si náhodně vyhlédl důchodkyni, rozběhl se za ní, strčil ji do zad, a když žena padala, vytrhl ji z ruky tašku nebo kabelku. Pak z místa utekl.

Dlouhou dobu se z přepadení nemohla vzpamatovat Karla L. ze Žďáru. Mladík na ni zaútočil za bílého dne na Velikonoční pondělí. „Vracela jsem se zrovna ze hřbitova. Když jsem vystoupila na zastávce v ulici Neumannova z autobusu, uslyšela jsem dupání. Pak jsem dostala ránu do zad a skončila na zemi,“ zavzpomínala Karla L.

Když zjistila, že jí vzal mladík tašku, volala na něj. „Chtěla jsem, aby mi vrátil aspoň klíče. Ale on běžel dál. Dohnat se mi ho nepodařilo,“ řekla u soudu.