Ten byl obžalován ze tří trestných činů. Novák minulý rok v červnu pod vlivem alkoholu úmyslně poškodil dvě zaparkovaná auta v brodské Jihlavské ulici. Způsobil tak škodu za více než šedesát tisíc korun. Rozsudek zatím není pravomocný. Novák si ponechal osmidenní lhůtu na rozmyšlenou.

„Obžalovaný odešel k Bille, kde se ho pokusil zastavit policista. Novák k němu razantně přistoupil a přitom mu vyhrožoval a vulgárně nadával. Následně si sundal tričko a chtěl si to s policistou vyřídit ručně. Policista se ho snažil uklidnit, a když se na něj obžalovaný rozeběhl podruhé, policista Nováka složil na zem. Poté byl převezen na záchytnou stanici," uvedla předsedkyně soudního senátu Hana Doubková.
„Svého činu lituji a chtěl bych se všem poškozeným omluvit. Především si vážím práci všech policistů a záchranářů. Nikdy bych nikomu neublížil," řekl Novák, který během celého procesu neskrýval svoji lítost. Navíc dodal, že si z incidentu nic nepamatuje, protože byl opilý.
Novák již byl za podobné trestné činy v minulosti čtyřikrát souzen a dostal dva nepodmíněné tresty a 200 hodin obecně prospěšných prací.

„Auto jsem měla zaparkované hned pod okny. Ještě večer mi soused oznámil, že nám někdo rozbil čelní sklo a poškodil karosérii vozu," podotkla svědkyně Marie Medková. Ta dodala, že obžalovaný to udělal dopravní značkou, která stála u silnice. Medkové tím způsobil škodu za více než 12 tisíc korun. Obdobným způsobem poškodil i vozidlo bezpečnostní agentury. „Obžalovaný do něho několikrát kopl. Zničil nejen dveře a karosérii, ale i firemní polep," podotkl Jaroslav Nohýnek, který agenturu zastupoval. Firmě tak vznikla škoda za více než 40 tisíc korun.

Obžalovaný se ke všem činům doznal. Žalobkyně Zdeňka Tománková uvedla, že Novák je společensky nebezpečný, přičemž poukázala na jeho trestní minulost. „Navrhuji souhrnný nepodmíněný trest v dolní třetině trestné sazby ve věznici s dozorem a plnou náhradu vzniklé škody," konstatovala Tománková.

Soudkyně Doubková s návrhem státní zástupkyně souhlasila. Nováka odsoudila vinným a uložila mu souhrnný trest v délce konání dvaceti měsíců ve věznici s dozorem a plnou náhradu škody za poničená auta.