Policie včera nechtěla s ohledem na charakter případu zveřejnit žádné další informace. „Mohu pouze potvrdit, že případ prošetřujeme jako podezření ze spáchání trestného činu pohlavního zneužívání. Jde o velmi čerstvou věc, na které policisté pracují teprve několik hodin,“ řekla v neděli v podvečer bez dalších podrobností havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

Údajně se sama přiznala

Případ je ojedinělý i tím, že z pohlavního zneužívání je podezřelá žena a matka dětí, nikoli otec či otčím, jak bývá častější. Přestože kriminalisté okolnosti případu zatím tají, Deníku se podařilo zjistit, že podezřelá matka a celá rodina pochází ze sociálně slabého prostředí a žijí v nuzných podmínkách.

Jde o ženu původem ze Slovenska. Údajně se měla k pohlavnímu zneužívání přiznat. Podle informací Deníku měla přesně popsat, jak často mezi ní a chlapci k sexuálnímu styku docházelo. Prý i několikrát týdně.

Oba chlapci údajně matčino zneužívání snášeli rozdílně. Na celý případ upozornila policii cizí osoba. Policisté prověřují i verzi, že otec o zneužívání dětí věděl. Navíc není vyloučeno, že se žena stala ze strany manžela obětí domácího násilí a týrání.

Havlíčkobrodská policie se snaží zjistit i to, co vedlo ženu k pohlavnímu zneužívání jejích nezletilých synů. Jedna z vyšetřovacích verzí je i ta, že byla v dětství sama zneužívána.