Obhájce Zelenky Jan Herout řekl, že odvolací soud může o osudu spisu rozhodnout jakkoli.

„Může rozsudek například zrušit a rozhodovat sám, celou kauzu může také vrátit soudu do Hradce Králové. Těch možností je víc, včetně té, že doživotní trest potvrdí,“ upozornil obhájce Herout.

Ten si nechal vypracovat oponentní znalecký posudek na duševní stav Zelenky, protože nesouhlasí se soudními znalci, kteří tvrdí, že jeho klient netrpí žádnou duševní poruchou. Posudek ale ještě nemá hotový a VS ho nemá k dispozici.

„Znalec řekl, že mi posudek předá na přelomu května a června, abych ho stihl dodat vrchnímu soudu do 11. června. Zatím netuším, jaké jsou jeho dílčí závěry,“ podotkl Herout.

Petr Zelenka byl uznán vinným ze sedmi vražd a deseti pokusů o vraždu, kterých se měl dopustit od května do září 2006. Zelenka sám přiznal, že si pamatuje na pět pacientů, kterým heparin píchl, a neměli ho ordinovaný.

Někteří lékaři ale nyní přišli s novými závěry a jsou přesvědčeni, že Zelenka heparinem vůbec zabíjet nemohl. Podle nich je to technicky nemožné.

Deník získal svědectví tří lékařů, kteří jsou ochotni soudu dokázat, že Zelenka heparinem nikoho nezabil a celé jeho obvinění je postaveno na pouhých spekulacích a dohadech. Proč si to myslí a jaké soudu navrhují důkazy, si můžete přečíst v pátečním vydání Deníku.