Při pondělním hlavním líčení se dostalo i na údajné vydírání dvou mužů. Ti měli dát Radku Kuncovi během loňského července téměř šest set tisíc korun.
Jeho obětí se podle obžaloby stal Petr Z. Kunc měl po něm údajně chtít tři sta tisíc korun. „Chtěl, aby si muž vzal úvěr na tuto částku s tím, že obžalovaný to bude splácet. Mladý muž se bránil, ale řidič pohřební služby mu pak podle jeho slov vyhrožoval likvidací jeho dětí,“ řekl kriminalista Pavel Kubiš.

Radek Kunc měl podle obžaloby dovézt 7. července 2008 Petra Z. ze Svratky, kde žil, do okresního města na pobočku jedné z bank. „Tam si vzal muž úvěr na dvě stě tisíc korun a peníze pak Radku Kuncovi při cestě zpět předal. Obžalovaný mu za to dal jedenáct tisíc korun,“ řekl při hlavním líčení státní zástupce Kamil Špelda.

Feťačka ho měla osočit ze znásilnění

O jedenáct dní později pak podle obžaloby donutil Radek Kunc Petra Z., aby si vzal v té samé bance úvěr ještě na sto tisíc korun, které mu při zpáteční cestě do Svratky opět předal.

Řidič žďárské pohřební služby Anubis vydíral v červenci také pracovníka oné banky Romana K. „Volal mi jeden muž, že by se se mnou chtěl poradit kvůli úvěrům. Dali jsme si proto sraz v kavárně. Sedl jsem si ke stolu pro dva. Když přišel, řekl mi, ať jdu za ním k baru, kam po chvíli dorazil i pan Kunc. Říkal mi, že na mě něco má. Pustil mi nějakou nahrávku, nebylo tomu moc rozumět, ale týkalo se to úvěrů. Víte, měl jsem v práci problémy, protože jsem poskytl několika lidem, kterým jsem neměl, peníze. Někteří klienti měli totiž falešné potvrzení. Proto mě nakonec z práce i vyhodili,“ vypovídal před soudem Roman K.

Radek Kunc mu prý vyhrožoval, že pokud mu nedá peníze, dostane ho za to do kriminálu. „A taky mi řekl, že klidně sežene nějakou feťačku, která mě obviní ze znásilnění. Zeptal jsem se ho, kolik si představuje. Nikdy nezapomenu na to, co mi odpověděl. Prý jestli to nebude na chleba, tak se se mnou o tom nebude ani bavit. Chtěl sedm set tisíc korun. Ty jsem ale neměl. Vzal jsem si ten den proto hotovostní úvěr na tři sta tisíc, které jsem mu v autě předal. Byl jsem vyřízený. Řekl jsem mu, že klidně skočím pod vlak a nic si na mě nevezme,“ řekl u soudu Roman K.

Pak spolu jeli podle svědka do Svratoucha, kde Radek Kunc bydlel, a zálohovanou nahrávku obžalovaný vymazal. „Zkazil jste mi život,“ rozhořčil se na konci své výpovědi svědek na obžalovaného.

Radek Kunc si i v těchto dvou bodech obžaloby stál za svým. „Jsem nevinný, žádné peníze jsem od nich nedostal,“ tvrdil.

Obžalovaný zůstává ve vazbě

Obžalovaný má podle státního zástupce na triku také vyhrožování Martinu M. ze Svratouchu. „V letech 2007 až 2008 chtěl Radek Kunc po mladíkovi, aby šel pracovat na svratecká jatka, kde se měl v plánu obžalovaný angažovat.

Martin M. mu to ale odmítl a tak mu Radek Kunc začal vyhrožovat. Odvezl ho svým autem do lesa v místech zvaných Borovina. Tam ho napadl slovně a pak ho udeřil do obličeje. Mladík upadl a obžalovaný ho kopl. Pak ho tam nechal a odjel,“ uvedl Kamil Špelda.

Martin M. byl navíc podle obžaloby v létě 2006 svědkem toho, jak Radek Kunc věší se svým komplicem zatím neznámého muže z dálničního mostu ve Velkém Meziříčí.

Třiatřicetiletý muž je brán jako zvlášť nebezpečný recidivista a za mřížemi může za mafiánské praktiky strávit až jedenáct let. V současné době je ve vazební věznici, kde „sedí“ už od 30. července 2008, kdy ho zatkli žďárští kriminalisté. Soud s Radkem Kuncem bude pokračovat 16. února.

-------------

Vše o kauze najdete ZDE