Muž si pobyt za mřížemi vysloužil vydíráním, podplácením a zorganizováním těžkého ublížení na zdraví. Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupce i Kuncův advokát si ponechali lhůtu na odvolání.

Celý případ odstartoval loni v březnu, kdy byl ve Žďáře nad Sázavou napaden sanitář novoměstské patologie Jaroslav Z.

Když se žďárští kriminalisté začali případem zabývat, vyplula na povrch spousta dalších věcí.

„Zjistili jsme, že obžalovaný vydíral například novoměstského hrobníka, který na jeho nátlak podal trestní oznámení na konkurenční pohřební službu. Pokud by to prý neudělal, ublížil by jeho dětem. Radek Kunc také vydíral dva muže, kteří si museli vzít v bance úvěr na tři sta tisíc korun a následně mu ho předali,"vyjmenoval některé případy žďárský vyšetřovatel Pavel Kubiš.

"Našli jsme také mladíka z obce Svratouch, který byl svědkem toho, jak obžalovaný věšel se svým komplicem zatím neznámého muže z dálničního mostu ve Velkém Meziříčí,“ dodal.

---------------

Vývoj kauzy Radka Kunce

Soudce Jiří Večeřa poslal Radka Kunce za vydírání, zorganizování těžkého ublížení na zdraví a podplácení na sedm a půl let do věznice se zvýšenou ostrahou.

---------------

Vše o kauze najdete ZDE

Více ve Žďárském deníku 24. března

Únor 2008
Jako druhý sanitář nastoupil na novoměstskou patologii dvaadvacetiletý Lukáš S. ze Žďáru nad Sázavou.

25. března 2008
Prvního sanitáře Jaroslava Z. z novoměstské patologie napadli v ulici Studentská ve Žďáře dva maskovaní muži s železnými tyčemi.

Leden – červen 2008
Od počátku roku do 25. března odvezla pohřební služba Anubis z novoměstské nemocnice tři zesnulé. V době, kdy zmláceného sanitáře nahradil Lukáš S., bylo těchto případů o dvacet více.

Březen – červenec 2008
Policisté vyšetřovali přepadení čtyřiapadesátiletého Jaroslava Z.

Červenec 2008
Kriminalisté zatkli řidiče pohřební služby Radka Kunce, který byl obviněn z vydírání, zorganizování těžkého ublížení na zdraví a uplácení. Obvinění se dočkal i dvaadvacetiletý Lukáš S., který byl podle obžaloby Radkem Kuncem do nemocnice dosazen. A to za braní úplatků. Kunc šel do vazby.

Červenec – říjen 2008
Policisté prověřovali důkazy. Trestní stíhání Radka Kunce rozšířili o vydírání hrobníka.

26. ledna 2009
Radek Kunc stanul společně s Lukášem S., který byl podezřelý z braní úplatků, před žďárským okresním soudem. Proti dvaadvacetiletému mladíkovi soudce Jiří Večeřa trestní stíhání podmínečně zastavil, a to na osmnáct měsíců. Pokud v této době neporuší zákon, už proti němu vedeno nebude.

16. února 2009
U žďárského soudu pokračovalo líčení s Radkem Kuncem. Jeho žádost o propuštění z vazby byla soudem zamítnuta.

9. březen 2009
Radek Kunc opět stanul před žďárským okresním soudem. Jako svědek mimo jiné vypovídal Roman M., kterého obžalovaný podle jeho slov požádal o napadení sanitáře novoměstské patologie Jaroslav Z. a údajně po něm také chtěl, aby zapálil auto konkurenční pohřební službě. Roman M. to však podle svých slov odmítl udělat.

23. březen 2009
Soudce Jiří Večeřa poslal Radka Kunce za vydírání, zorganizování těžkého ublížení na zdraví a podplácení na sedm a půl let do věznice se zvýšenou ostrahou. Jak státní zástupce, tak i advokát obžalovaného si ponechali lhůtu na odvolání. Rozsudek tak zatím nenabyl právní moci.