„Nejprve vypáčili několik dveří a poté začali krást. Zloději si odnesli mimo jiné mobilní telefon, lahve s alkoholem, stolní počítač, mikrovlnou troubu a také pokladnu s penězi,“ vyjmenoval žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Do dalších třech objektů, nacházejících se v ulici K Ochozy, se lapkové vydali o následujícím víkendu, tedy ve dnech od 13. do 16. března. „Tentokrát se vloupali do skladu soukromé firmy, z něhož si odnesli opět alkohol a nůž. Z dalšího objektu zase zmizela autorádia včetně reproduktorů,“ řekl k případu Pavel Kubiš.

V poslední společnosti byli pachatelé neúspěšní. „Objekt sice prohledali, ale nic si neodnesli,“ doplnil policista.

Zřejmě proto znovu navštívili firmu Colas. „Z tamní kanceláře ukradli opět počítač,“ dodal.

Trest až tři roky

Proti mužům, kteří pocházejí z Nového Města na Moravě a ze Žďáru nad Sázavou, zahájili tento týden žďárští kriminalisté trestní stíhání. „Jeden z nich už se přiznal, druhý to stále popírá,“ řekl redaktorům Deníku Pavel Kubiš.

Muži jsou podezřelí z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. To vše ve spolupachatelství. „Ve vězení mohou strávit až tři roky,“ podotkl kriminalista s tím, že jeden z pachatelů je pro policisty už známou firmou. „Muž pocházející ze Žďáru byl místním okresním soudem za krádež už jednou odsouzen a v současné době je v podmínce,“ dodal Kubiš.