Mladík má podle policistů na svědomí minimálně patnáct krádeží v okresním městě, dopustit se jich měl během letošního února až dubna.

Zloděje se podařilo chytit ve vodárenské společnosti, když se po krádeži mobilního telefonu schovával na záchodě. „Narazila tam na něj pracovnice firmy. Mladík jí tvrdil, že je pracovníkem laboratoře. To mu však žena neuvěřila. Zavedla ho proto za ředitelem, který zavolal policii,“ uvedl žďárský kriminalista Karel Marek.

Drzost lapky neznala při krádežích mezí. „V Nádražní ulici se například vloudil do bytu, kde byla jeho majitelka. Když ho uviděla, tvrdil, že někoho hledá,“ řekl kriminalista Pavel Kubiš.

Zloděj kradl v restauracích, kancelářích či v soukromých a státních objektech. V jednom případě řádil dokonce i v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou. „Koncem února se dostal během představení do šatny herců. Ukradl tam peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. Z ní se poté pokusil v bankomatu vybrat peníze, nebyl však úspěšný,“ sdělil Pavel Kubiš.

Zřejmě nejúspěšnější byl zloděj na Správě Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy ve Žďáře. „Z jedné kanceláře se mu podařilo ukrást notebook v hodnotě třicet dva tisíc korun,“ podotkl žďárský kriminalista.

Osmnáctiletý lapka, který se už jako mladistvý dopustil několika desítek krádeží a byl za ně již dvakrát za mřížemi, je nyní ve vazební věznici v Brně.
„Stále probíhá vyšetřování. Není proto vyloučeno, že patnáct zjištěných krádeží bude konečným číslem,“ informoval Pavel Kubiš.

Marku G., který kradl v době, kdy byl podmíněně propuštěn, hrozí až tři roky vězení.