„Jednaosmdesátiletá žena vyšla kolem deváté hodiny ráno z prodejny na Benešově náměstí. Stála před prodejnou, přičemž měla před sebou na parapetu položenou kabelku a peněženku, kterou si pohledem hlídala, a telefonovala. K ženě přistoupil dosud neznámý pachatel, z parapetu hbitě vzal peněženku s finanční hotovostí a z místa utekl,“ přiblížila událost policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Zdroj: Policie ČR

Policisté podle slov mluvčí zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže spáchané na věci, kterou má jiný při sobě. Vyhodnotili přitom také záznamy z kamer. „Na nich je zachycený stejný muž v prodejnách na dvou různých místech, kde se ten den pohyboval. Na jednom ze záznamů je tmavovlasý muž oblečený do šedé bundy s kapucí, kalhot hnědé barvy, má modrobílé sportovní boty a v ruce drží modročerný batoh. V druhé části záznamu má muž na sobě tmavě modrou bundu, na hlavě má červenou kšiltovku přehozenou tmavou kapucí. Na základě získaných poznatků by muž mohl mít pod pravým okem drobné tetování blíže neurčeného tvaru a velikosti,“ vyjádřila se mluvčí.

Ilustrační foto.
Řidiče nad ránem zastavila hlídka, kvůli alkoholu přišel o řidičský průkaz

Dodala, že právě tento člověk by mohl policistům poskytnout důležité informace, a proto se tito obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování jeho totožnosti. Lidé, kteří člověka na kamerovém záznamu znají, případně nebo mají informace o tom, kde by se v současné době mohl nacházet či pohybovat, se mají policistům přihlásit na lince 158.