I tentokrát jeden řidič odmítl najet na váhy, což by ho ještě loni vyšlo na třicet tisíc. Tato částka se od Nového roku zvýšila a řidič tak zaplatil sto tisíc a musel náklad přeložit. Stalo se to na silnici první třídy u obce Horky na Třebíčsku.

Jihlavští policisté pak uložili stotisícovou kauci v případě kamionu se srbskou registrační značkou. „Při důkladné kontrole dat z tachografu policisté zjistili, že řidič vozidla používal magnet, takže i když vozidlo prokazatelně jelo, v paměti tachografu ani na kartě řidiče nebyla žádný zaznamenána žádná jízda,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Petr Soběský (v pozadí na lavici obžalovaných) a Zdeněk Skoumal (v popředí) před soudem v Jihlavě.
Zloděj se superovladačem z Ruska otevřel každé auto, divila se i policie

Třiatřicetiletý slovenský řidič nevedl řádným způsobem náhradní záznamy k jízdě a na snímači chyběla plomba, což bylo další porušení právních předpisů. Za přetíženou soupravu dostal kauci ve výši sedmadvacet tisíc.

Z šestadvaceti přestupků vyřešili policisté osmnáct z nich na místě pokutou, osm jde do správního řízení. „Ve dvou případech policisté při kontrole zjistili nevyhovující technický stav vozidla. V celkem patnácti případech v rámci nízko rychlostního kontrolního vážení zjistili překročení hmotnosti vozidla,“ dodala Čírtková.