Vzhledem k tomu, že je muž v současné době ve vazbě, mělo by se hlavní líčení podle státního zástupce Kamila Špeldy uskutečnit do jednoho měsíce.
Radek Kunc je podezřelý hned z několika trestných činů. Podle policistů má „na triku“ zorganizování ublížení na zdraví s těžkou újmou, podplácení, vydírání, vydírání se zbraní a nedovolené ozbrojování. Muž je brán jako zvlášť nebezpečný recidivista. Pokud ho soud uzná vinným, může za mřížemi strávit téměř jedenáct let.


Případ odstartoval letos v březnu, kdy dva maskovaní muži ve Žďáře přepadli čtyřiapadesátiletého sanitáře novoměstské patologie. Podle policistů v tom má prsty právě Radek Kunc.


Vyšetřovatelé během devíti měsíční intenzivní práce zjistili, že měl podezřelý například vydírat pracovníka pobočky jedné z bank na Žďársku. „Chtěl po něm sedm set tisíc korun. Když mu je muž odmítl dát, vyhrožoval mu podezřelý, že sežene ženu, která řekne policistům, že ji znásilnil,“ řekl Pavel Kubiš.

Kriminalistům se podařilo mimo jiné vypátrat také dvacetiletého mladíka ze Svratouchu, který někdy v letech 2006 či 2007 viděl, jak měl Radek Kunc pověsit se svým komplicem zatím neznámou osobu z dálničního mostu ve Velkém Meziříčí.