Jeho život je opravdu boj, ale především se sebou samým. Galba už byl osmkrát soudně trestán a několikrát skončil ve vězení. Naposledy dostal čtyřicet měsíců za neuvěřitelnou sérií krádeží před šesti lety, kdy se mu za pouhých pětašedesát dní podařilo okrást o peněženky na třicet lidí. Prakticky každý druhý den někoho okradl.

Trest si Galba musel odpykat celý, ale hned poté, co se dostal na svobodu, začal krást znovu. Jeho rajonem byla hlavně Jihlava, kam se opakovaně vracel, přestože mu to soud v roce 2012 na deset let zakázal. Podle jihlavského státního zástupce Ivo Nováka jde o nenapravitelného recidivistu.

Loni v říjnu skončil Galba v policejních poutech znovu. Opakovaně byl totiž přistižen, že se zdržuje v Jihlavě, kde navíc kradl. Opět se zaměřil především na peněženky. Od poloviny loňského září do října se mu jich podařilo po různých podnicích několik ukrást.

Policejní hlídka na něj natrefila v jedné z jihlavských heren 12. října. Galba si byl vědom problému, proto, když ho policista požádal o občanku, vymluvil se, že ji má v autě. „Nebyla to pravda, věděl jsem, že mám zákaz pobytu v Jihlavě, a chtěl jsem utéct," řekl později Galba. Poté muž policistu hrubě napadl a odstrčil.

Během úprku z podniku hodil policistovi pod nohy židli, která ho zranila. Galba měl ale smůlu, protože cestu ven mu zastoupila policistka. Galba se snažil dostat ven za každou cenu. Policistka se ale i přes několik vytržených vlasů ubránila a společně s kolegou muže zpacifikovali. Galba přitom ještě stačil policistu pokousat na ruce.

„Všem jsem se omluvil v dopisech. Je mi to líto," uváděl později Galba, který je závislý na drogách a hodlá se léčit. Podle něj za jeho problémy mohou právě drogy a údajně i to, že neunesl rozvod rodičů.

Napadením policistů a porušením zákazu pobytu v krajském městě se ve středu zabýval Okresní soud v Jihlavě. Přestože je Galba ve vazbě, k soudu přijít nechtěl.

Soudkyně Tereza Jedličková nakonec rozhodla o jeho vině a za trestné činy násilí proti úřední osobě, výtržnictví,krádeže peněženek a dalších osobních věcí Galbu odsoudila na tři roky nepodmíněně. Trest by si měl odpykat ve věznici s ostrahou. Musí také všem okradeným uhradit způsobenou škodu, která činí přes pět tisíc korun. Dostal další zákaz pobytu v Jihlavě. Tentokrát na pět let. V Jihlavě by se tak nesměl ukázat do roku 2027. Rozsudek zatím není pravomocný. Obhájce se o případném odvolání musí s klientem poradit. Státní zástupce Ivo Novák se odvolání vzdal.