Nyní se léta hledaného muže podařilo policistům zadržet. Nalezen byl v pondělí ve Světnově na Žďársku, a to v rodinném domě svojí přítelkyně Jaroslavy Machové.

Talentmania

Třiatřicetiletá žena není pro velkou část veřejnosti neznámá. Na obrazovce televize ji diváci vídali v pořadu stanice Nova – Talentmania. Machová tam vystupovala jakožto Magnetická lady, na jejímž těle drží samy například kovové příbory, klíče nebo třeba mobilní telefony.

Pardubičtí kriminalisté po letech intenzivní práce údajně získali poznatek, že by se mohl hledaný muž ukrývat v domě ve Světnově. Policisté využili zákonného oprávnění vstupu do obydlí a dům prohledali.„Po více než hodině jim bylo jasné, že jejich práce nepřijde vniveč, protože v důmyslné skrýši v domě – pod schodištěm – uprchlíka nalezli,“ popsala zásah policistů Markéta Janovská, mluvčí policie Pardubického kraje.

I přesto, že byl hledaný muž nalezen na místě poněkud nezvyklém, jeho přítelkyně popírá, že by se ukrýval před spravedlností.

Machová: On se neschovával

„On se neschovával, žádné předvolání k výkonu trestu nám sem nepřišlo. My jsme o tom vůbec nevěděli. Je to pro nás velké překvapení,“ uvedla pro televizi Nova Jaroslava Machová. Jejímu příteli se s kriminalisty ani po jeho objevení spolupracovat nechtělo.

Z domu byl převezen na žďárské obvodní oddělení policie, kde si však začal stěžovat na zdravotní problémy. Přivolaná záchranná služba ho však před věznicí nezachránila. „Lékař muže vyšetřil a konstatoval, že je převozu a umístění do vězeňské cely schopen. Tam byl také v nočních hodinách eskortován,“ uvedla Janovská.

Tříletý pobyt ve vězeňské cele „uprchlíka“ nemine. Trest může být navíc za vyhýbání se vězení ještě o něco vyšší.

Pobyt za mřížemi ale může potkat také samotnou Jaroslavu Machovou. Pokud totiž někdo pomáhá odsouzenému v úmyslu vyhnout se trestnímu stíhání, může být i on sám odsouzen, a to až na čtyři roky ve vězení. „V době omezení osobní svobody muž v domě nebyl sám. A co se týká vyvození případné trestně právní odpovědnosti dalších osob, které mu mohly pomáhat unikat před spravedlností, tak tím se kriminalisté nyní samozřejmě také zabývají,“ informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Jaroslava Machová má tři děti a živí se opravami a prodejem autodílů.