Podle policie stojí Ligmajer i za evakuací tří set lidí ze žďárského městského divadla – právě kvůli výhrůžce bombovým útokem.

Za přečiny vydírání a šíření poplašné zprávy Ligmajera poslal soudce na dva a půl roku do vězení s ostrahou. Muž, jenž byl za stejné prohřešky odsouzen v minulosti již dvakrát, se proti verdiktu odvolal.

Ligmajer během soudního líčení i nadále trval na tom, že je nevinný. Uvedl také, že na něj policisté při výsleších vyvíjeli psychický a fyzický nátlak. „Proto jsem podal stížnost na inspekci Ministerstva vnitra,“ nechal se slyšet zatím nepravomocně odsouzený. Jeho obhajoba byla postavena především na irelevantnosti hlasového vzorku, podle nějž Ligmajera identifikovala pracovnice žďárského městského úřadu, jíž byla v lednu oznámena bomba v domě v ulici Libušínská.„Hlasový vzorek pocházel z roku 2002 a použitý text trval dvě minuty, což je značně odlišné od několik sekund trvajícího oznámení,“ uvedla Ligmajerova obhájkyně. Zároveň zdůraznila, že choroba, jíž muž trpí, zapříčiňuje změnu hlasu.

K této námitce ale soud nepřihlédl, stejně jako k obhajobou kritizovanému faktu, že předložené důkazy byly převážně nepřímé.

Fascinace mocí

„Všechny skutky byly spáchány stejným způsobem. Vždy za nimi stála snaha vyvolat zájem složek integrovaného záchranného systému. Opakovaně bylo také zjištěno, že se obžalovaný vyskytuje poblíž místa těchto událostí,“ shrnul státní zástupce Kamil Špelda s tím, že srovnávací pachová metoda, na níž obžaloba stojí, je metodou dlouhodobě ověřenou.

Zmíněn byl i Ligmajerův psychologický posudek. Ten říká, že má muž psychickou poruchu. „Je fascinován mocí. Líbí se mu, když může pozorovat, jak policie a další složky integrovaného záchranného systému kvůli němu vyvíjejí aktivitu,“ popsal soudce Milan Kadlec.

Ve stanovení výše trestu – dva a půl roku, hrál roli i fakt, že muž byl za tuto trestnou činnost již dvakrát odsouzen.