V jednom případě dokonce změnila místo spáchání přestupku. Další agendu pak svévolně odkládala jako vyřešenou, aniž by k tomu měla právní důvod. Další ze sporů pak například uzavřela smírem mezi dvěma ženami, které se ale na smíru nikdy nedomluvily. Falešné dokumenty vždy opatřovala kulatým razítkem úřadu.

Kauzou se v úterý 15. listopadu zabýval Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou. „Navrhuji soudu, aby schválil dohodu mezi státním zástupcem a obviněnou tak, jak bylo soudu předloženo,“ uvedl bez dalších podrobností žalobce Martin Černý. Na dotaz soudu, zda s dohodou obžalovaná skutečně souhlasí, Krejsková odpověděla, že ano. „Dohodu jsem uzavřela dobrovolně a bez nátlaku. Víc k tomu nemám co dodat,“ byla stručná i Krejsková.

Radnice ve Velkém Meziříčí, ilustrační foto
Skandál na radnici ve Velkém Meziříčí: úřednice zametala přestupky pod koberec

Soudkyně Ilona Moučková nakonec dohodu bez dalšího dokazování schválila. Krejskovou uznala vinnou z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a potrestala ji peněžitým trestem třicet tisíc korun. Rozsudek je pravomocný. Státní zástupce i obžalovaná se odvolání vzdali ihned po vyhlášení rozhodnutí.

Na jednání soudu, které bylo veřejné, se přišla podívat Šárka Gajdzioková z Křižanova na Žďársku.

Zdroj: Deník/Roman Martínek

„Chtěla jsem vidět na vlastní oči, jak soud v případu paní Krejskové rozhodne. Jsem totiž přesvědčená, že poškodila i mě“ svěřila se Gajdzioková Deníku.

Jde o ženu, která se snažila upozornit na nešvar policistů, kteří podle jejího názoru zaháleli ve službě. Když v ulici, kde Gajdzioková bydlí, zaparkovali před domem jednoho z policistů a nevycházeli ven, rozhodla se Gajdzioková sednout do jejich neuzamčeného služebního auta. „Chtěla jsem vědět, jak dlouho jim bude trvat, než si toho ti detektivové všimnou,“ vysvětlila už dříve Gajdzioková. Podle ní to policistům trvalo asi půl hodiny.

Drogy. Ilustrační snímek
V kauze drogového doupěte v Meziříčí padlo sedmnáct let vězení

Nakonec to dopadlo obviněním Gajdziokové z přestupku vůči policistům, které prý svým jednáním zesměšnila. Přestupek řešila Eva Krejsková a Gajdzioková dostala pokutu patnáct set korun. „Peněžitý trest v jejím případě považuji za nespravedlivé rozhodnutí. Šlo o mnohem závažnější trestný čin. Za to, co udělala, by měla skončit ve vězení,“ mínila Gajdzioková.

Podle ní byla dohoda se státním zástupcem pro Krejskovou výhodná, protože tím unikla přísnějšímu podmíněnému trestu, nebo dokonce zákazu činnosti.