„V sobotu před druhou hodinou v noci zastavili policisté v Radňovicích nákladní automobil, který řídil šestačtyřicetiletý muž. Policisté během kontroly zjistili, že muž má rozhodnutím soudu uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na jeden rok a to do prosince letošního roku. Policisté muže převezli na služebnu, kde mu sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ve věci vedou zkrácené přípravné řízení," uvedla policistka Monika Pátková.

V pátek v sedm hodin večer kontrolovala hlídka v Hamrech nad Sázavou devatenáctiletého řidiče osobního automobilu. Během kontroly policisté vyzvali mladíka k provedení testu na přítomnost návykových látek. „Ten byl pozitivní na marihuanu. Přítomnost stejné látky vykázal i test provedený v sobotu ráno u osmadvacetiletého řidiče osobního auta, kterého policisté zastavili na ulici Jiřího z Poděbrad ve Žďáru nad Sázavou," sdělila Pátková. Oba řidiči se následně podrobili lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení. Oba případy policisté dále prověřují pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V neděli před druhou hodinou odpoledne zastavili policisté na Palachově ulici ve Žďáru nad Sázavou osobní automobil, který řídil pětatřicetiletý muž. Policisté během kontroly zjistili, že má uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let, platný do konce příštího roku. „Řidič navíc při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 0,85 promile," podotkla policistka Monika Pátková. Policisté případ zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.