Například přímo v Havlíčkově Brodě policejní hlídka dopadla v neděli na silnici Humpolecká za volantem auta Volkswagen sedmadvacetiletého řidiče, který měl od prosince loňského roku okresním soudem zákaz řízení motorových vozidel na dobu jednoho roku. „Dále byl součástí silniční kontroly test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu,“upřesnila v pondělí 12. července policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidiče pod vlivem alkoholu za volantem zjistili policisté ve stejný den v neděli u obce Větrný Jeníkov na Jihlavsku. „Osobní auto Audi kontrolovala policejní hlídka kolem půl třetí ráno v katastru obce Větrný Jeníkov. Dechová zkouška, kterou policisté u řidiče provedli, byla pozitivní,“ dodala mluvčí.

Vodní nádrž Švihov a její okolí jsou v ochranném pásmu a vstup je sem zakázaný. Nesmí se zde koupat ani rybařit. Na hladinu vyjeli na kontrolu policisté na člunu a na pomoc si s sebou vzali i psa.
VIDEO: K vodní nádrži Švihov nesmí ani noha, zákaz kontrolovali policisté

Devětašedesátiletého řidiče pod vlivem alkoholu odhalili v neděli policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě. V katastru obce Sněžné. Kolem třetí hodiny odpoledne hlídka zastavila auto Volkswagen. Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její naměřená hodnota činila 2,11 promile alkoholu.

V neděli přistihli policisté řidiče pod vlivem alkoholu i na Pelhřimovsku. „Kolem půl jedenácté dopoledne zastavili humpolečtí policisté na ulici Hálkova osobní automobil Škoda. V rámci kontroly se jeho padesátiletý řidič podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,11 promile alkoholu,“ popsala tento případ Rázlová.

Místostarostka Humpolce Alena Kukrechtová.
V Humpolci je všeho tak akorát, říká jeho místostarostka Alena Kukrechtová

Jako přes kopírák byl další případ, který řešili policisté na Třebíčsku. „Policisté z obvodního oddělení v Moravských Budějovicích zastavili v neděli 11. července před jedenáctou hodinou večer na ulici Janáčkova osobní automobil Audi, jehož řidičem byl pětačtyřicetiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od poloviny letošního června vyslovený zákaz řízení a za volant vozidla nesmí usednout do roku 2023. V rámci kontroly se muž na výzvu policistů podrobil také testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek vykázal přítomnost marihuany a amfetaminu,“ vylíčila policjení mluvčí tuto událost.

Test byl u řidičky pozitivní na drogy. Tak popsali policisté ze Žďáru nad Sázavou výsledek nedělní kontroly kolem půl páté odpoledne na ulici Brněnská. Mladá řidička auta Volkswagen byla při kontrole pozitivní na amfetamin.