Naposledy před dvěma týdny v neděli překvapil osmnáctiletou dívku, která si šla v podvečer zaběhat za Oslavici. „Holka běžela, najednou zastavilo auto, z něho vyskočil nahý chlap jen s páskou přes oči, onanoval a hnal se po ní. Ona upadla, on po ní chmatal, ona ho ale kopla a dařilo se jí unikat. Honem nasedl do auta a ujel směrem na Třebíč,“ popsala nepříjemný zážitek dívky její blízká příbuzná. Vše se stalo nedaleko oslavické zastávky.

Dívka si ale všimla mnoha podrobností. Jednak opět sdělila, stejně jako ženy v předešlých případech, že přijel zeleným kombíkem. Podle jejího tvrzení to byla Škoda Octavia Combi. Muž byl mladý, vysoký asi sto pětasedmdesát centimetrů. Měl světlejší vlasy ani vyloženě krátké, ani dlouhé, které zakrývaly krk. Byl světlé pleti, hubený.

Případ potvrdila mluvčí žďárské policie Jana Martincová. „Ano, máme to hlášené, pachateli za výtržnictví hrozí dva roky za mřížemi.“

Muž se měl podle některých svědectví pohybovat ve stejném období i v Budišově a okolo Náramče. „Dostali jsme echo, že v Budišově zastavil někdo v zeleném kombíku a ptal se nějakých holek, kde bydlí,“ přiblížil vedoucí obvodního oddělení policie Třebíč Martin Husa.

Hrozí nebezpečí

Starostka Náramče Ludmila Jelínková slyšela od lidí, že podezřelé auto ve stejný čas operovalo u lihovaru za vsí. Řidiče však vyrušili tamní obyvatelé, které asi nečekal.

Třebíčští policisté navštívili základní školy v Náramči, Budišově, Vladislavi a Beneticích. Shromážděným dětem objasnili, jak se mají chovat, že mají být všímavé, nepohybovat se samy na odlehlých místech a podobně. Pokud se s někým takovým setkají, mají okamžitě informovat policii.

Kriminalisté vědí o dalších pěti velmi podobných případech. Všechny se staly od srpna do poloviny září na Třebíčsku. Na Přibyslavicku a Rokytnicku postupně nahý onanující motorista s kuklou na hlavě v zeleném kombíku obtěžoval dívky ve věku od osmi let i zralé ženy.

Jednu mladou ženu tahal zezadu za mikinu, když chtěla rychle z místa odejít. Jindy se zase dobýval na ženu do auta, v němž se jí podařilo na poslední chvíli zavřít a zavolat si pomoc. „Pokud je to pravda, pak se nejedná o exhibicionistu, ale o nebezpečného agresora,“ reagovala Želmíra Herrová, sexuoložka z havlíčkobrodské psychiatrické léčebny a přední česká specialistka na sexuální deviace.

„Jemu je jedno, zda je to dívenka, nebo zralá žena. Normální člověk si svůj protějšek nejprve namlouvá, pak se mazlí a pak teprve dochází k sexu. Agresor první dvě fáze přeskočí. Za jeho chováním může být nebezpečná agrese i kombinovaná deviace. Agresor prostě momentálně provozuje tuto aktivitu. V běžném životě to může být úplně nenápadný člověk,“ upřesnila Herrová.

Podle ní je nutné, aby se zpráva dostala do povědomí lidí v okolí. „Jakmile policie pachatele dopadne, je nutné jej dát do detence k nám do léčebny,“ uzavřela Herrová.