U čtyř mladistvých při kontrole strážci zákona zjistili požití alkoholu. „Jednalo se o tři dívky a jednoho chlapce. Nejvyšší naměřená hladina u nich byla 0,73 promile, a to právě u jedné z dívek, které bude osmnáct let za několik dní,“ uvedl mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

To, že mladiství požili alkohol na diskotéce, se policistům prokázat nepodařilo. „To bysme obsluhu museli chytit přímo při činu. Takhle se mladí vymluví na to, že na ulici potkali kamaráda, který měl u sebe například láhev vína a od něj se napili,“ vysvětlil policejní mluvčí.

Vyjádření provozovatele diskotéky se Deníku včera nepodařilo získat. „Nikdo z vedení podniku tady není. Číslo mobilu vám dát nemohu,“ odmítl cokoli komentovat jeden ze zaměstnanců diskotéky.

Policie kontroluje bary každý víkend

Chytit barmany při nalévání alkoholu mladistvím je ale téměř nadlidský vykon i podle šéfa městské policie Martina Kunce. „Ročně se nám podaří ve Žďáře prokázat vinu v průměru tak v patnácti případech,“ sdělil.

Městští strážníci přitom organizují kontroly restauračních zařízení na podávání alkoholu mladistvým každý víkend. „Provádíme je ve spolupráci s příslušníky Policie České republiky a pracovníky sociálního odboru vždy v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli,“ nechal se slyšet Kunc.

„Takto velké akce, jako byla ta páteční, se konají jednou za čtvrt roku a organizuje je přímo Policie ČR,“ dodal strážník. Ve Žďáře nad Sázavou se v minulých dnech uskutečnila i kontrola pracovníků České obchodní inspekce z Tábora na prodej tabákových výrobků osobám mladším osmnácti let ve Žďáře nad Sázavou.

Výsledek? Šestnáctileté figurantce, kterou si s sebou inspektoři přivezli, prodali trafikanti cigarety hned ve dvou stáncích. „Dostali od nás na místě blokovou pokutu ve výši tisíc korun,“ informoval šéf strážníků Kunc.