Osmadvacetiletého muže zadrželi policisté ve čtvrtek v osm hodin ráno v lesíku na Fajtově kopci pod provizorním přístřeškem, když vařil pervitin.
Muži podle kriminalistů zbývalo zhruba půl hodiny, než by se mu tvrdou drogu podařilo vyrobit.

„Na místě byly nalezeny chemikálie, analgetika a kompletní varna. Zajistili jsme vařič, dvě varné nádoby a různé kádinky. Muž měl opravdu výbavu na profesionální úrovni. Při výrobě používal pláštěnku, rukavice či filtry na obličej,“ uvedl žďárský kriminalista Roman Stupka.

Podle policistů vyráběl osmadvacetiletý Zdeněk H. pervitin nejméně od počátku letošního roku. Minimálně stejnou dobu ho také distribuoval. „Na Fajtově kopci byl kromě dealera i dvaadvacetiletý mladík. U toho se však neprokázalo, že by se na výrobě nějakým způsobem podílel. Byl to pouze jeden z jeho odběratelů,“ sdělil krinalista Pavel Kubiš.

Zda měl komplice,  policisté prověřují

Policisté zatím netuší, kolika lidem muž drogy prodával, ani to, zda se jednalo pouze o „klienty“ z Velkomeziříčska.

„Vše je zatím v šetření. Stejně jako to, zda vyráběl pouze pervitin či zda drogu prodával jen osobám starším osmnácti let,“ doplnil Pavel Kubiš.

Osmadvacetiletý Zdeněk H. je stíhán na svobodě. „Pokud bude uznán vinným, může za mřížemi strávit i deset let,“ podotkl vyšetřovatel Karel Marek.

To, zda měl mladý dealer z Velkého Meziříčí komplice, žďárští kriminalisté zatím prověřují.

--------------

Zadržený dealer není žádná „malá ryba“

Osmadvacetiletý Zdeněk H., kterého ve čtvrtek zadrželi žďárští kriminalisté na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí při výrobě pervitinu, není zřejmě žádnou „malou rybou“. „Podobné problémy měl již v minulosti,“ podotkl žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Mladý dealer z Velkého Meziříčí je tak dalším větším výrobcem drog, kterého se žďárským kriminalistům podařilo za posledních dvanáct měsíců zadržet. Loni v srpnu slavili policisté úspěch, když rozprášili drogový gang v Hamrech nad Sázavou.

Tehdy vtrhlo na dvacet policistů, včetně zásahové jednotky, do rodinného domu v obci u Žďáru nad Sázavou. Při zásahu bylo zadrženo šest osob, jež byly z výroby pervitinu podezřelé. Tři muži nakonec skončili před žďárským soudem.

Dvaatřicetiletého Josefa Machytku poslal soudce do vězení na třicet měsíců a bratry Roberta a Štěpána Janíkovy na patnáct.