První nehoda zburcovala policisty a hasiče ještě před pátou hodinou ranní, kdy se na 127. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno střetly dva kamiony.

„Padesátiletý řidič soupravy zřejmě usnul a zezadu narazil do kamionu před sebou,“ popsala mluvčí jihomoravské policejní správy Jana Šípková. „Kabina zadního vozu se po nárazu vznítila,“ dodala mluvčí. Na místo okamžitě vyrazily hasičské jednotky z Jihlavy a Polné.

„Řidiči měli štěstí a vyvázli bez zranění,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. „Hmotná škoda na obou vozech ale přesáhla jeden milion korun,“ doplnila. Dálnice byla v místě střetu zcela neprůjezdná a začaly se tvořit několikakilometrové kolony. Řidiči byli nuceni využít v úseku od Velkého Beranova po Měřín objízdné trasy. „Následky nehody se podařilo odklidit krátce před devátou hodinou,“ informovala Jana Šípková.

Klid na úseku Vysočiny nevydržel dlouho. O půl jedenácté zastavila provoz hromadná havárie pěti vozů. „Ke střetu došlo v místě dopravního omezení na 107. kilometru ve směru na Prahu,“ přiblížila Jana Šípková. „Na vině byl řidič dodávkového vozu Renault Master, který narazil do kolony pomalu jedoucích vozidel,“ upřesnila. Podle policejní mluvčí došlo ke dvěma lehkým zraněním.

Řidiči byli nuceni sjíždět z dálnice na 112. kilometru u Jihlavy a vracet se na 104. kilometru u Větrného Jeníkova. Provoz se hasičům podařilo obnovit těsně před půl dvanáctou.

O nehodách jsme v pondělí informovali zde a zde