Krátce po čtrnácté hodině policisty předjela na 132. kilometru ve směru na Brno toyota s českou registrační značkou, která ale byla zakrytá. „Policisté předmětné vozidlo předepsaným způsobem zastavili na 134. kilometru dálnice D1. Mezitím se ale zase registrační značka záhadně objevila a byla čitelná,“ přiblížila policejní mluvčí Dana Čírtková. Při následné kontrole strážci zákona zjistili, že vůz řídil čtyřiadvacetiletý Rumun. Po důkladné prohlídce auta pak bylo rovněž zjištěno, že šofér může zakrývat obě registrační značky, a to speciální černou roletkou, již ovládal pomocí dálkového ovládání zevnitř vozidla.
„Vzhledem k tomu, že zjištěný přestupek nebylo možné vyřešit na místě v příkazním řízení, policisté jej zadokumentovali a odevzdají ho k vyřízení místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení,“ informovala Dana Čírtková. Protože se přestupku dopustil cizí státní příslušník, který by se mohl vyhýbat správnímu řízení, policisté také rozhodli o uložení kauce sedm a půl tisíce korun, kterou řidič na místě zaplatil.

Jak uvedl David Jirák, vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov, s podobným zařízením, které by tímto způsobem zakrývalo registrační značku, se za své služby dosud nesetkal. „V rámci silničních kontrol objevujeme občas různá zařízení, a to především u řidičů kamionů, kteří se snaží neoprávněně manipulovat s tachografem, ale u řidičů osobních vozidel jsme se s podobným zařízením zatím nesetkali,“ doplnil David Jirák.

Ilustrační snímek
Lupič vzal nafukovací člun, elektrickou pilu i alkohol