V neděli před pátou hodinou odpoledne zde jednapadesátiletý muž z Pelhřimova vytáhl pistoli a nejméně dvakrát z ní vystřelil na číšníka. O případu už Deník informoval, v úterý se k celé události vyjádřila policie.

Postřelený stále leží v českobudějovické nemocnici. Pachatel byl krátce po incidentu zadržen a je obviněný z pokusu o vraždu. Útočníkovi hrozí 12 až 20 let vězení. Státní zástupce na návrh policie rozhoduje o jeho vzetí do vazby.

Celé události předcházel incident mezi oběma muži kvůli objednávce jídla. Opilý host si nejprve objednal jídlo, které ale poté nechtěl. Navíc se choval vulgárně a vykřikoval po restauraci. „Po předchozím, dalo by se říct bagatelním konfliktu a slovní výměně názorů, číšník silně podnapilého muže z restaurace vykázal. Muž poté odešel pravděpodobně domů pro nelegálně drženou pistoli ráže 7,65 milimetru, do restaurace se vrátil a na číšníka nej-méně dvakrát vystřelil," popsal sled událostí kriminalista Pavel Kubiš. Proč se opilý muž rozhodl útočit, budou policisté zjišťovat.

Útočník je stíhán za pokus zvlášť závažného zločinu vraždy po předchozím rozmyslu. Pro nelegálně drženou zbraň si odešel domů, aby mohl na číšníka zaútočit.
Oběť utrpěla zranění v oblasti obličeje, břicha a prstů ruky. Ve vážném stavu proto musel být muž transportován do nemocnice v Českých Budějovicích, kde byl operován. „Pacient je stabilizovaný, první operace skončila s dobrým výsledkem," sdělil mluvčí českobudějovické nemocnice Jan Dušek. Včera muže čekala další operace.

Střelec z restaurace byl v minulosti dvakrát trestaný. „Jde o záležitosti staré zhruba čtrnáct let, nikdy nebyl ve výkonu trestu. Šlo o výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a útok na veřejného činitele," uzavřel Kubiš.