Stačily ale pouhé dva měsíce a muž se za mřížemi přece jen ocitl. V polovině července byl převezen do vězení, protože se pokusil přesvědčit znásilněnou dívku, aby stáhla svoji výpověď.

Až nyní se rozhodli žďárští kriminalisté o pokračování případu, o kterém Deník informoval na začátku června, znovu promluvit. „Muž nerespektoval zákaz kontaktu se svědky a setkal se s dívkou, kterou měl ve svém domě na začátku roku donutit k souloži. Přemlouval ji, aby vzala zpět vše, co nám řekla,“ uvedl důvod, na jehož základě byl muž nakonec převezen do věznice, kriminalista Pavel Kubiš.

Podle žďárského soudce Tomáše Lichovníka, který zločince ponechal v květnu na svobodě, je v pořádku, že muž už není stíhán na svobodě. „Nechoval se tak, jak měl. Porušil svůj slib, a proto byl důvod ho do vazby vzít,“ řekl.

Osmatřicetiletému muži bylo navíc policisty sděleno další obvinění, a to z trestného činu zpronevěry. „V loňském roce totiž převzal od muže z Chrudimska sto tisíc korun s tím, že mu za ně sežene motorku. Tu však nekoupil a peníze si ponechal,“ informoval dále Pavel Kubiš.

Muž vše popírá

Pachatel je kromě zpronevěry obviněn také ze zmiňovaného znásilnění, vydírání se zbraní, nedovoleného ozbrojování a loupeže.

Muž měl navíc od roku 2006 psychicky a fyzicky ubližovat o deset let mladšímu známému. „Nutil ho pracovat na své stavbě, kde poškozeného zavřel i na několik dní. Pokud udělal něco špatně, nebo nechtěl poslechnout, vyhrožoval mu bitím a několikrát mu dal i facku, nebo ho udeřil pěstí do obličeje,“ sdělil žďárský kriminalista.

Podle kamaráda mentálně retardovaného muže byl poškozený takzvaným bílým koněm obviněného. „Nechával na něj psát auta, mobilní telefon nebo i sporák. Když ho policisté zatkli, známému se ulevilo. Ale pak toho chlapa pustili na svobodu a kamarád se začal bát znovu,“ řekl pro Deník známý poškozeného, který z obavy možné pomsty od obviněného nechtěl zveřejnit své jméno.

Policisté si na mentálně retardovaného muže nechali vypracovat znalecký posudek, který měl zjistit jeho důvěryhodnost. „Ze závěru zprávy vyplynulo, že výpověď poškozeného lze hodnotit jako věrohodnou,“ dodal Kubiš.

Jak uvedl, do poloviny října bude vyšetřování skončeno a spis bude předán s návrhem na podání obžaloby na státní zastupitelství. „Muž zatím vše popírá a k ničemu, z čeho je obviněn, se nepřiznal. Pokud bude ale nakonec uznán vinným, hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi,“ doplnil.