Dvouapůlletý trest dostala Pospíchalová původně jako podmíněný v květnu 2013 za zpronevěru jednoho milionu korun z odborového účtu záchranářů. Od dubna 2006 do května 2012 tehdy provedla celkem 192 výběrů peněz z bankomatů v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Ledči nad Sázavou, Brně, Stříteži a Luži. V osmi případech platila kartou v obchodech a ve třech případech vybrala z banky 125 tisíc korun.

Pospíchalová se snažila machinace s penězi různými způsoby zakrýt. Sama účetnictví nevedla a tvrdila, že ho má na starosti účetní. Když chtěli odboráři vědět, kdo tou účetní je, řekla jim, že ta osoba zemřela.

Soud Pospíchalové nařídil, že musí peníze vrátit do dvou let. Na poslední chvíli, pod hrozbou exekuce se jí podařilo peníze sehnat a zaplatit. Podmínku jí soud stanovil na čtyři roky až do května 2017. Jenže v loňském roce se dostala do problémů se zákonem znovu.

V dubnu a květnu si na cizí doklady vzala dvě půjčky v celkové výši 338 tisíc korun a peníze použila pro svou potřebu. V květnu ještě zfalšovala výpis z rejstříku trestů, z něhož vymazala záznam o svém odsouzení, a takto ho poskytla ve firmě, kde se ucházela o práci. V roce 2010 se navíc pokusila o pojistný podvod.

Za tyto skutky byla letos v březnu Okresním soudem v Jihlavě odsouzena ke třem letům s podmínkou na pět let. Pospíchalová se tehdy vzdala práva na odvolání a rozsudek nabyl právní moc tentýž den.

Právě toto odsouzení bylo pro jihlavský soud důvodem, aby minulý týden znovu zasedl a rozhodl, že Pospíchalová v době podmíněného odsouzení nevedla řádný život, a poslal ji do vězení.
Pospíchalová se k podvodům u soudu přiznala. Vysvětlila to tím, že v roce 2009 měla dopravní nehodu, po které skončila v invalidním důchodu. Tím, že byla v pracovní neschopnosti, se jí snížily příjmy, začaly různé problémy. Pospíchalová nedomyslela, jaké to může mít následky, 
a u soudu řekla, že jí je to líto a bude se snažit dluhy zaplatit. Výpis z rejstříku trestů zfalšovala, protože byla ráda, že má práci, a měla strach, že přijde o příjem.